Az
Azan.kz

"Қазақ тілі қандай тіл?

Ответы
Маша (Маржан) Ибраева

Қазақ тілі – Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі болып саналады. Қазақ тілі - әлемдегі тілдердің ішіндегі ең бай, келбетті тілдердің бірі. Қазақ тілі қазақ халқының ана тілі.
Тіл қай елде, ұлтта болсын қастерлі, қасиетті, құдыретті.
Тіл әрбір азаматқа ана сүтімен беріліп қалыптасады. Ана сүтімен бойға енген қасиеттер туған тілдің арқасында дамиды. Туған тілге деген құрмет пен сүйіспеншілік бала кезден басталуы керек. Айналада адамдарға, өзіңнің өскен ортаңа, Отанға деген ерекше сезім мен көзқарас та туған тіліңді білуден басталады. Тіл – халықтың рухани, мәдени байлығының дамуының құралы.
Қазақ тілі – халқымыздың рухани байлығы, атадан балаға, ұрпақтан –ұрпаққа мирас болып қалып отырған баға жетпес асыл мұра. Ана тілдің қасиеті туралы қанша айтсақ та таусылмайды. Азаматтың қолындағы барлық асыл заттары тозады, жоғалады, ал тіл тозбайтын ең қымбат мұралардың бірі. Қазақтың біртуар ақыны М.Жұмабаев: “Ұлтқа тілінен қымбат нәрсе болмақ емес, бір ұлттың тілінде сол ұлттың сыры, тарихы, тұрмыс тіршілігі, мінезі айқын көрініп тұрады” - деген. Тіл байлығы - әрбір ұлттың мақтанышы.

Майра Бейсова

Қазақ тілі өте бай, көркем тіл, бірақ қара сөздің қаймағын сүзіп ішетін адамдар ғана өз мәнінде қолдана алатын қиын тіл. бүгінде ондай адамдар саусақпен санарлық қана. Сондықтан тіліміздің қадірін күннен күнге арзандатып, тек ауызекі сөйлеу тілімен жеңіл қолданушылар саны артып келе жатыр, әйтеуір сол адамдардың өз туған тілі- қазақ тілінде сөйлеу білгендеріне мәз боламыз, сондықтан бүгінгі таңда ҚАЗАҚ ТІЛІ - тілдік мәртебесі төмендеп тұрған тіл.

Максим Jw

Оте жаксы тiл....только вот не учили нас ему, что плохо само по себе...за красивые глазки 5 ставили...считаю и уверен, что в Казахстане, поскольку это очень многонациональная страна (120 национальностей), русский язык должен иметь статус государственного, как английский и французский в Канаде, например.

Ольга Бородулина

Не можете по-русски писать, обращайтесь к землякам! А мы в РОССИИ живём и государственный язык у нас - русский!!!

Вера Сергеевна

"В човни дивчина писню спивае ,а козак чуе ,сэрденько мрэ !"А что выше -не знаю

Shark_Murderer

ооооооооооооооо начинаются, иди на свои национальные сайты и трындите

Az
Azan.kz

Пишу Сергей он вас заблокирует отстаньте от меня по хорошему хватит спорить со мной

Shark_Murderer

ВЫ САМИ ПИШИТЕ

Shark_Murderer

И ЕЩЕ И УГРОЖАЕТЕ

Az
Azan.kz

Давайте мир вам и вашему дому . На этом все мирно разойдемся!

Shark_Murderer

вам всего доброго и светлого

☞Тβốя Ẫ†₥Øςфęῥά ☜

Казахский язык...входит подгруппу тюркских языков...дұрыс?)))

Елена Кузнецова

И что бы вы хотели узнать о казахском языке?

Гульжазира Идирисова

Ана тілім -арым бұл! Ұятым болып тұр бетте!..

Особа Царская

...что-то я не пойму....кого казак кандайтил?

Алексей

Сильно сомневаюсь,что казаки вас поймут.

Дарьюшка Мальцева

Смотря на каком диалекте казахского...

Ми
Мика

Это государственный я щык Казахстана

Светлана

Я совсем не кандай,ну вааще ничо)))

Бизсовисный Катяра

нифига не шпрэхен зе дойч....😂

Дарьюшка Мальцева

Из казахского алфавита в итоге 3буквы «у», 2-«х» и тд. Схожие h, i там и там есть. А вот последние буквы алфавита почти не использовались-крайне редко. Это особенности казахского алфавита

Света Life

))

Дарьюшка Мальцева

Зато много слов начинаются на «ы» (Ыбрай Алтынсарин), и наше правило Жырау-акын, сочинитель

Бизсовисный Катяра

мне.....чет....эти уроки стали неинтересны.....я- сваливаю....зачем это мне.....

Дарьюшка Мальцева

Я и заканчиваю. Сейчас уже с латиницей многое не актуально. Даже многие учителя не знают чему обучать

Кука

Ну для вас, наверно он родной

Vladimir Osheschko

Казахский язык, а дальше что?

Во
Вовочка

Казак тилил и будет тилить ?

~E
~ Eva Lansca ~

Не, ...ну а чё ...всё понятно .

Дж
Дживатма

я полон сюрпризов )))

~E
~ Eva Lansca ~

Ой, ну не хочешь говорить , не говори !

Дж
Дживатма

сюрпризы для привата а не для всех иначе они перестанут быть сюрпризами )))

~E
~ Eva Lansca ~

Так туда напиши!

Ве
Ветер

Дык гэта ж мы дауно ведаем.

Кукса Галина

я не понимаю Вашего языка