Некто Из ...

Когда человек ступает на духовный путь, его видение становится настолько широким, насколько широк его мотив, и чем шире мотив, тем мощнее сила, дарованная путнику. When treading the spiritual path, one¹s vision becomes just as wide as the width of one¹s motive, and the wider the motive, the more powerful is the strength granted to the traveller. Хидаят Инаят-Хан "Отблески Мыслей" // Вступили?

−2
Ответы
Z-Мимокрокодил-V

My motive is simple: don't fuck my brains with citings that make no sense.